Відбулись слухання щодо регулювання вартості пасажирських перевезень

20170113 15170412316.01.2017

В п'ятницю, 13 січня, відповідно до графіку затвердженого Львівською облдержадміністрацію, в актовій залі Сколівської райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Ярослава Лепісевича відбулись громадські слухання щодо регулювання вартості пасажирських перевезень за участю представників райдержадміністрації, районної ради, депутатів, перевізників, представників громадськості.

Звертаючись до присутніх, директор ПП «Транс Спорт» Віктор Мадей, мотивуював  підвищення вартості перевезень зростанням цін на пальне, значними затратами на технічне обслуговування автотранспорту та підняттям мінімальної заробітної плати.

Ярослав Лепісевич вказав на необхідність посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо необхідності підвищення вартості тарифів на пасажирські перевезення. А також запропонував перевізникам спільно з органами місцевого самоврядування обґрунтовано довести свою позицію щодо підвищення тарифів до мешканців населених пунктів на території яких вони здійснюють перевезення.

ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ ТА ОПОДАТКУВАННЯ ПЕНСІЙ У 2017 РОЦІ

13.01.2017

Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» у 2017 році продовжено порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам та встановлено максимальний розмір пенсійної виплати в розмірі 10740 грн.

Відповідно до Закону України від 21.12.2016 №1801-VIII “Про Державний бюджет України на 2017 рік” прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність складає:

з 1 січня 2017 року - 1247 грн.,

з 1 травня 2017 року - 1312 грн.,

з 1 грудня 2017 року - 1373 грн.

Тимчасово у період з 01.01.2017 по 31.12.2017:

- працюючим пенсіонерам пенсії виплачуються в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

- з 1 січня 2017 року 1870,5 грн.;

-з 1 травня 2017 року 1968 грн.;

- з грудня 2017 року 2059,5 грн.

- працюючим пенсіонерам, яким призначені пенсії за законами: «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у період їх роботи на посадах та на умовах, передбачених цими законами, пенсії не виплачуються;

- працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за законами: «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», у період їх роботи на інших посадах (не за спеціальними законами) – пенсії виплачуються в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Обмеження у виплаті пенсій не застосовуються до інвалідів 1, 2 груп, інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п.1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», їм пенсія виплачується в повному обсязі незалежно від факту роботи і посад, які вони займають.

Про ускладнення погодних умов

13.01.2017

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології протягом наступних декількох днів на території області очікується різка зміна погодних умов.

14 січня на дорогах ожеледиця. Налипання мокрого снігу, хуртовини. Вночі та вранці сильний мокрий сніг та сніг, в горах дуже сильний мокрий сніг та сніг.

13 - 15 січня у зв’язку із снігопадами та хуртовинами в горах Львівської області очікується ІІІ (значний) рівень лавинної небезпеки.

ГУ Держпраці попереджає про нові штрафи за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та неналежне оформлення трудових відносин з працівниками

bd8b5d33758cc56be24848d86263423e13.01.2017

У зв’язку зі збільшенням з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати  до 3200 грн, ГУ Держпраці у Львівській області звертається до керівників підприємств щодо необхідності дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та попереджає про відповідальність за неналежне оформлення трудових відносин.

Зазначимо, що за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, недобросовісному роботодавцю доведеться сплатити десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, тобто 32000 гривень за кожного працівника щодо якого вчинено порушення.

Водночас особливо застерігаємо від спроб оформлення працівника на неповний робочий день, якщо він фактично  працює  повний робочий час. За  це керівник підприємства отримає штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення, а на сьогодні ця сума становить 96000 гривень. Таку ж суму доведеться сплатити, якщо на підприємстві виявлять допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

Сколівщина приймає дітей з Луганщини

20170113 1011561213.01.2017

Сьогодні, 13 січня, голова райдержадміністрації Ігор Свистун та голова районної ради Микола Романишин зустрілись з групою дітей (20 учнів) з Кремінського району Луганської області, які протягом 10-15 січня 2017 року відпочивають на Сколівщині.

Діти проживають в сім’ях в м.Сколе, смт. Верхнє Синьовидне, смт. Славське, с.Тухля та с. Волосянка.

Екскурсійний супровід відпочиваючих по визначних місцях та туристичних об’єктах Сколівщини забезпечується працівниками відділу освіти райдержадміністрації. Так, гості з Луганщини відвідали ГВК «Вежа Ведмежа», туристичний комплекс «Захар Беркут», водоспад на р. Кам’янка, Державний історико-культурний заповідник Тустань, гірськолижний комплекс «Плай»та ін.