Дайджест новин міста Сколе за лютий

Лютий місяць відзначився піком розповсюдження грипу та ОРВІ в Україні, а також панічними настроями щодо коронавірусу. Не оминули ці події і населений пункт Сколе. Чим ще жило невеличке містечко в лютому місяці, читайте в нашому дайджесті новин.

  • Триває роз’яснювальна робота з боку влади щодо профілактики розповсюдження гострих респіраторних інфекцій та грипу. Проводяться профілактичні бесіди з представниками шкіл, дошкільних та інших закладів, де спостерігається велика концентрація людей. Також заплановано інформаційну бесіду з представниками церков Сколівщини, священнослужителів щодо профілактики заходів розповсюдження інфекцій, спричинених коронавірусом.
  • Наприкінці лютого засідала спеціальна комісія щодо захисту прав дітей району. Головував на засіданні заступник голови РДА Володимир Крушельницький. В ході засідання було розглянуто декілька клопотань, за якими троє жителів району, в тому числі один житель Сколе, були позбавленні батьківських прав. Їхні діти або перебувають під опікою Львіського будинку дитини, або знаходяться на вихованні у іншій родині.
  • Члени туристичного гастроклубу Львівщини провели свої перші збори. Урочиста зустріч відбулася на Сколівщині, в селі Тухля, на козячий фермі. Зустріч була організована обласною держадміністрацією. Цей гастроклуб об’єднає під собою декілька фермерських господарств, що відкриті для туристів, які приймають участь у гастрономічних турах. Першу зустріч провели на фермі, що була заснована переселенцями з Луганщини. На ній обговорювали організаційні питання, зокрема, організація прийому туристів на фермах.
  • В Сколівській ЗОШ пройшов семінар для вчителів на тему диджіталізації, зокрема, використання хмарних технологій в освітньому процесі. Проводила семінар для освітян вчитель тієї ж школи, що викладає учням інформатику. Загальна тема – використання хмарних технологій в освітньо-науковому процесі. Також торкнулися теми кардинальної зміни процесів освіти для нового покоління візуалів, що більше сприймають інформацію візуально.
  • Відбулося засідання робочої групи щодо питань фінансів та використання бюджетних коштів Сколівщини. Головував на засіданні голова РДА Богдан Янко. Засідання відбувалося за участі керівників профільних департаментів і заступників голови РДА. Тема дня – економія коштів для наповнення місцевого бюджету і жорсткої економії в галузі освіти, культури і охорони здоров’я. По результатам засідання керівникам профільних відділів було доручено скоротити нетермінові виплати для економії коштів.
  • Урочисті заходи щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні відбулися по всій Україні. Сколівщина не виключення, там вшанували пам’ять свого героя Олега Ушневича, який загинув під час кривавих подій на Майдані і лютому 2014 року. Під час заходу у місцевому народному домі «Бескид» кадри з жорстокими подіями Майдану демонструвалися в перемішку з виступами шкільних гуртів самодіяльності.

На Сколівщині діє програма з розвитку тваринництва на 2018-2020 роки. Основна мета програми – підтримати малі фермерські господарства. Так, в рамках дотацій державну компенсацію отримують фермерські господарства, де на утриманні є три корови і більше, що утримуються для молочного напрямку продуктивності. Розподіленням дотацій займається відділ житлово-комунального господарства при райдержадміністрації. Фермеру необхідно подати пакет документів у зазначений відділ.