Дайджест новин України за березень
Березень став самим шоковим місяцем для ринку праці в Україні, оскільки був введений режим жорсткого карантину. Через це частина бізнесу змушена була піти на канікули, багатьох людей власники підприємств і компаній відправили у відпустки за свій рахунок. Про всі новини читайте в нашому березневому дайджесті.
- Колапс уряду. Березня розпочинається з відставки майже всього складу Кабінету Міністрів на чолі з Олексієм Гончаруком. Чутки про складання повноважень голови Кабміну ходили ще в січні, однак, тоді вдалося вирішити питання кризи «малою кров’ю». Однак, заминка була недовгою і 4 березня Верховна Рада 353 голосами проголосувала за зняття Гончарука з посади. Виступаючи перед парламентаріями, вже екс-Прем’єр говорив про те, що півроку – це дуже малий термін для оцінки роботи уряду. Новим главою Кабінету Міністрів став Денис Шмигаль.
- Петро Порошенко записав досить емоційний, але змістовний відеоролик, в якому звернувся як до народу України, так і до правлячого монобольшінству з партії «Слуга народу». Звернувся п’ятий Президент України і до нинішнього Президента Володимиру Зеленському. Порошенко вважає, що ті дії, які робить українська влада для запобігання епідемії коронавируса, можуть завдати істотної шкоди економіці країни.
- Українські єврооблігації почали падіння в своїй ціні. Фінансові аналітики пояснюють, що на тлі падіння фондового ринку, інтерес інвесторів до країн з ризиковою економікою знижується. Інвестори також побоюються невиплат за євробондами.
- Карантин змінив запити на фахівців певної професії або певного виду зайнятості. Так, з початку карантину великим попитом стали користуватися працівники медичної галузі, зокрема, вірусологи. Також збільшився запит на вакансії кур’єрської доставки і кур’єрів.
- Експерти прогнозують негативний вплив пандемії коронавируса на ринок праці. Як в світовому ключі, так і окремо по Україні. Аналітики вважають, що ринок праці чекає, як мінімум, уповільнення. Однак, якщо бізнес зможе швидко адаптуватися до нових умов, збиток для економіки в цілому і ринку праці зокрема, буде мінімальним.
- Істотно зросла кількість співробітників, які працюють дистанційно. В умовах карантину це стало єдино можливим способом заробляти гроші. Із закриттям кафе, ресторанів, торгових комплексом і салонів краси, запит на пошук роботи виріс в рази на сайтах з підбору вакансій.