Ситуацію, яка склалася 30 червня 2015 року на туристичній базі «Карпати», визначено як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня

З метою  реагування на ситуацію, що сталася на дитячій туристичній базі «Карпати» в с.Кам’янка, пов’язану з масовим захворюванням відпочиваючих, в тому числі  дітей на гострі кишкові захворювання, 1 липня  на дитячій турбазі «Карпати»  відбулось виїзне засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови райдержадміністрації Ігоря Свистуна.

Заслухавши доповіді головного лікаря КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ»  Івана Щадея та лікаря-епідеміолога КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ» Зої Лозинської, комісія вирішила:

1.1. Ситуацію, яка склалася 30 червня  2015 року на туристичній базі «Карпати» в с.Кам’янка, що пов’язана з масовим захворюванням відпочиваючих,  в тому числі дітей на гострі кишкові захворювання,  в кількості 21 особи,  визначити як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня (код НС 20712, НС пов’язані з небезпечною інфекційною хворобою).

1.2.КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ» Щадей І.В.:

1.2.1.Забезпечити безвідмовну  госпіталізацію хворих які будуть направлятися з дитячої туристичної бази «Карпати» в інфекційне відділення ЦРЛ.

1.2.2.Забезпечити діагностику захворівших використовуючи бактеріологічні методи дослідження.

1.2.3.Забезпечити необхідними лікарськими препаратами для лікування дітей які поступають з осередку захворювання.

1.2.4.На місці розробити план матеріального та медикаментозного забезпечення інфекційного відділу, медичним персоналом для належного обслуговування захворілих.

1.2.5.Забезпечити інфекційний відділ належною кількістю дезінфікуючих препаратів та належний протиепідемічний режим.

1.2.6.Організувати бригаду медичних працівників для щоденної роботи в осередку для своєчасного виявлення захворівши серед контактних та надання їм своєчасної медичної допомоги.

1.2.7.Щоденно інформувати голову районної державної адміністрації через районну комісію з питань ТЕБ та НС.

1.3.Директору Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій, туризму учнівської молоді Набитовичу М.В.:

1.3.1.На час проведення протиепідемічних заходів призупинити роботу харчоблоку, забезпечити харчування дітей за межами бази на харчових об’єктах які мають експлуатаційний дозвіл.

1.3.2.Відновити роботу харчоблоку після отримання результатів лабораторного дослідження змивів.

1.3.3.Провести промивку водопровідної системи з послідуючим лабораторним контролем питної води на протязі тижня.

1.3.4.Провести очистку каналізаційї та дезінфекцію каналізаційної системи.

1.3.5.Вирішити питання забезпечення бази медичним працівником.

1.4.Керівникам оздоровчих закладів району.

1.4.1.Вирішити питання кругло добового забезпечення медичними працівниками  всіх оздоровчих закладів де відпочивають діти.

1.4.2. Вивчити стан водопостачання, технічний стан водопровідної системи, забезпечити відпочиваючих доброякісною і безпечною питною водою.

1.4.3.Взяти під особистий контроль якість постачання харчовими продуктами та режим роботи харчоблоків оздоровчих закладів.

1.5. Головному державному санітарному лікарю м.Стрия. Стрийського та Сколівського районів Рокунцю Т.В.:

1.5.1.Провести у повному обсязі епідрозслідування спалаху ГКІ на дитячій туристичній базі «Карпати».

1.5.2.Скласти поіменні списки осіб які харчувалися на харчоблоку дитячої туристичної бази «Карпати».

1.5.3.Провести лабораторні бактеріологічні дослідження проб харчових продуктів, води,  змивів з обладнання персоналу харчоблоку та контактних осіб.

1.5.4.Провести заключну дезінфекцію на дитячій туристичній базі «Карпати».