Заходи у відділі культури

В середу, 02 березня,  керівник  відділу культури  райдержадміністрації Роман Лесишин провів  розширену нараду  з  працівниками   народних домів  та бібліотек району.

Серед питань, які  виносились на обговорення були: планування та облік роботи закладів культури (зокрема: чергова атестація, відзначення Шевченківських днів, 77-ї річниці створення Карпатської України); уточнення переліку закладів культури, які беруть участь в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у  2016 році; доведення до відома працівників культури  інформації щодо подання Декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік, а також  про попередження працівників культури щодо встановлення з 01 травня 2016 року надбавки за престиж педагогічному персоналу шкіл естетичного виховання в розмірі 10% та доплати за особливі умови праці бібліотечним працівникам – 25%.

Відтак народний вокальний ансамбль «Горицвіт», вокально-інструментальний ансамбль «Бескид» представили святкову програму  приурочену 77-ій річниці створення Карпатської України. Голова Сколівського науково-культурологічного товариства «Бойківщина» Теодор Витвицький провів  історичний екскурс в  час Карпатської України,  зокрема, оповівши присутнім про Президента і «батька», як називали Августина Волошина. Завершено урочистостий виступ  піснею «Про благодатну долю України».

Ще однією важливою  просвітницькою  подією, яка відбулась 02 березня, стала презентація книги, збірника  вибраних творів маловідомого українського письменника, учителя, громадсько-культурного діяча національно-патріотичного спрямування Павла Кирчіва (1862-1916) «Образки з галицьких буднів». До книжки увійшли добірки  його оповідань, віршів, публіцистики і листів, зокрема до Івана Франка, послідовним  прихильником якого він був упродовж усього життя.